ویتامین دی

مارس, 2018 بدون نظر رژیم, رژیم درمانی, رژیم لاغری, لاغری, لاغری با دستگاه, لاغری سریع

ویتامین دی

ویتامین دی

 

کمبود ویتامین دی از علل ابتلا به افسردگی و بیماری های عصبی می باشد به طوریکه مصرف ۱۰۰۰ واحد از این ویتامین حیاتی به همراه اسیدهای چرب امگا ۳ درکاهش علائم افسردگی موثر بوده و به عنوان دو ترکیب برای نابودی افسردگی شناخته شده است. همچنین ترکیب ویتامین D3 و امگا ۳ باعث کنترل سروتونین مغزشده و از بروز یا پیشروی اختلالات عصبی مانند اختلال دوقطبی، بیش فعالی، اسکیزوفرنی و زوال شناختی جلوگیری می کند به طوریکه در بهبود عملکرد شناختی و رفتاری موثر است. بنابراین مصر امگا ۳ + ویتامین D3 بسیار ایمن تر از مصرف داروهای شیمیایی افزایش دهنده سروتونین خواهد بود. 

مبارزه با آلزایمر

 براساس مطالعه صورت گرفته در دانشکده پزشکی  UCLA آمریکا که در مجله بیماری آلزایمر نیز به چاب رسید، محققان  موفق به کشف ژنی شدند که با ویتامین D3 و امگا ۳ تنظیم شده و کمک به کنترل التهاب و بهبود پاک سازی پلاک های آمیلوئید مغز خواهد کرد. در این مطالعه به نقش ویتامین D3 و امگا ۳ در افزایش توان سیستم ایمنی بدن برای مقابله با آلزایمر تاکید شده است. پلاک های آمیلوئید با افزایش نابودی و مرگ سلول های مغزی در نتیجه ی استرس اکسیداتیو در ارتباط است که انتقال پیام های عصبی را از یک سلول به سلول دیگر دشوار می سازد. 

 جلوگیری از ابتلا به MS

 براساس تحقیقات صورت گرفته ارتباط مستقیمی میان سطح ویتامین D3 در بدن و خطر ابتلا به MS وجود دارد. براساس مطالعه صورت گرفته در دانشگاه آکسفورد و دانشکده پزشکی نیوجرسی، حفظ ویتامین  D3کافی در بدن خطر پیشرفت بیماری MS را کاهش می دهد. همچنین طبق مطالعه ی دیگری در کشور هلند، ویتامین  D3 در بیماران مبتلا به MS از خطر تشدید علائم آن جلوگیری می کند. یافته ها حاکی است این بیماری بیشتر در مناطقی شایع است که میزان استفاده از اسیدهای چرب اشباع شده در مقایسه با مصرف اسیدهای چرب اشباع نشده امگا ۳ بیشتر است.

 

کلینیک پریما

www.parima-clinic.com

تلفن مشاوره ۰۲۱۲۲۸۱۵۷۴۹

برچسب ها