میکرودرم و رفع جای جوش و اسکار

آوریل, 2018 بدون نظر کاشت مو و ابرو, لاغری موضعی

میکرودرم و رفع جای جوش و اسکار

کلینیک پریما

۰۲۱۲۲۸۱۵۷۴۹

 

میکرودرم و رفع جای جوش و اسکار

میکرودرم و رفع جای جوش و اسکار

اصطلاح میکرودرم این روزها بسیار آشنا شده است به‌طوری‌که اکثر افراد اولین راه جوانی و زیبایی پوست را انجام میکرودرم می‌دانند میکرودرم درواقع همان سایش سطح پوست است که بعدازآن معمولاً پوست خود را بازسازی کرده و درنتیجه جوان‌تر خواهد شد

 

عمل میکرودرم ابریژن که معمولاً به‌اختصار میکرودرم نامیده می‌شود توسط متخصص پوست یا جراح زیبایی انجام‌شده و معمولاً قادر به رفع جای جوش و اسکارو است همچنین آسیب‌های ناشی از افزایش سن و قرار گرفتن در معرض آفتاب را جبران می‌کند. این تکنیک به‌صورت عمل سرپایی و بدون بی‌هوشی انجام‌شده و جزو موارد بی‌خطر و سریع محسوب می‌شود.

ميكرودرم ابريژن چگونه عمل می‌کند؟

دستگاه ميكرودرم ابريژن درواقع از دو لوله جداگانه در کنار هم و یکسر مخصوص تشکیل‌شده است. در این دستگاه به‌صورت هم‌زمان توسط یکی از لوله‌ها موادی که شامل کریستال‌های اكسيد آلومينيوم يا روي هستند روی پوست با فشار اسپری شده و هم‌زمان با حرکت دستگاه لایه‌های جداشده پوست و اضافات باقی‌مانده

توسط لوله دیگر مکش می‌شوند. درواقع عمل اسپري كردن و مکش توسط دو پمپ جداگانه در دستگاه صورت می‌گیرد كه توسط دو لوله جداگانه به‌طور هم‌زمان به قسمت سر دستگاه متصل هستند.

میکرودرم چه کاربردی دارد؟

درواقع مهم‌ترین خاصیت میکرودرم جوان‌سازی و تولید سلول‌های جدید پوست است. وقتی سلول‌های سطحی و مرده پوست از بین می‌روند پوست جدید در محل ایجادشده و علاوه بر جوان‌سازی و شادابی و سرحال شدن پوست چروک‌های سطحی نیز از میان می‌روند.

با میکرودرم همچنین می‌توان اسکارهای گودرفته و حتی جای جوش و جوش سرسیاه را نیز درمان نمود. اگر پوست خیلی زیاد چرب باشد میکرودرم چربی آن را کنترل کرده و اگر پوست خشک باشد با تحریک فعالیت غدد توسط میکرودرم پوست نرم و لطیف می‌گردد.

از بین بردن قرمزی و حساسیت پوست در برخی افراد نیز ازجمله کاربردهای میکرودرم است.

درصورتی‌که بیمار نیاز به مصرف داروی خاصی داشته باشد می‌تواند تأثیر و عمق نفوذ دارو را تا ۱۰ برابر افزایش دهد. همچنین میکرودرم باعث بسته شدن منافذ و روزنه‌های روی صورت نیز می‌شود.

ميكرودرم براي تمام افراد مناسب است تنها در كساني كه طي ۱۲۲ ماه اخير اكوتان مصرف کرده‌اند يا بيماري پسوريازيس دارند مناسب نيست.

 

انجام میکرودرم

معمولاً میکرودرم با توجه به خواسته بیمار و نوع مشکل وی در سه نوع سطحی، نیمه عمیق و عمیق انجام می‌شود. تعداد جلسات نیز با توجه به نوع پوست و خواسته بیمار متفاوت خواهد بود. البته باید خاطرنشان کرد که افرادی که طي ۱۲ ماه اخير اكوتان مصرف کرده‌اند يا بيماري پسوريازيس دارند نمی‌توانند میکرودرم را انجام

دهند. انجام ميكرودرم نياز به بی‌حسی یا بی‌هوشی ندارد. جزو عمل‌های بسیار راحت بوده و بیمار بعد از انجام آن به‌راحتی می‌تواند به محیط کاری یا زندگی خود بازگردد و فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرد. البته به مدت یک هفته باید روی موضع کرم‌های ترمیم‌کننده و ضد آفتاب مناسب که توسط پزشک تجویز می‌شود

استفاده شود.

معمولاً میکرودرم بین ۵ تا ۷ جلسه نیاز به تکرار دارد و فاصله بین هر بار انجام آن‌یک ماه است. بسته به نوع پوست معمولاً مدت‌زمانی بین ۱۵ تا ۲۵ دقیقه نیاز است تا فرآیند میکرودرم کامل شود.

از بین بردن گود رفتگی و جای اسکار و جوش با میکرودرم

برای از بین بردن چاله‌ها و گودرفتگی‌های جوش یا اسکار معمولاً باید از میکرودرم طوری استفاده شود که در موضع موردنظر زخم سطحی ایجاد کند. بعد از ایجاد زخم در محل اسکار پوست منطقه بسیار حساس و تحریک‌شده و این موضوع باعث تحریک پوست نسبت به تولید بافت کلاژن می‌شود. درنتیجه با تولید کلاژن محل

موردنظر پرشده و هم‌سطح بقیه پوست می‌گردد. البته استفاده از داروهای مناسب و کرم‌های ترمیم‌کننده که توسط پزشک توصیه می‌شود جهت افزایش بازدهی و تسریع کار توصیه می‌شود.

 

کلینیک پریما

۰۲۱۲۲۸۱۵۷۴۹

برچسب ها