لیزر موهای زائد صورت و بدن؛ مزایا و هزینه

می, 2018 بدون نظر لیزر لاغری

لیزر موهای زائد صورت و بدن؛ مزایا و هزینه

 

کلینیک پریما

۰۲۱۲۲۸۱۵۷۴۹

 

لیزر موهای زائد صورت و بدن؛ مزایا و هزینه

 

 

 

شما تنها کسی نیستید که درگیر رفع مشکل موهای زائد هستید. بسیاری از افراد به این نتیجه رسیدند که ادامه روش‌های درمانی وقت‌گیر و بی‌تاثیری که در طول زندگی امتحان کردند تا برای همیشه از شر کل موهای بدن خود رها شوند کار سخت و طاقت‌فرسایی است. اما باید گفت که رفع موهای زائد کار پرچالشی نیست.

افرادی که دردسر روش‌های موقت حذف موهای زائد را تجربه و تحمل کردند می‌توانند به‌جای آن‌ها به روش جایگزین و جدید لیزرموهای زائد روی آورند. مطمئن باشید که بعد از چند جلسه درمان دیگر نیازی به ماشین ریش‌تراش، موچین و نوار اپیلاسیون نخواهید داشت.

 

مزایا

حذف موهای زائد با لیزر مزیت‌های زیادی به روش‌هایی چون اصلاح با تیغ و الکترولیز دارد. مزایای لیزر موهای زائد:

منطقه وسیعی را می توان در آن‌واحد درمان کرد.

از سرعت بالایی برخوردار است.

نیاز به استراحت و بهبود ندارد.

عوارض جانبی کمی دارد.

اکثر قسمت‌های بدن قابل درمان هستند.

معمولا برای همیشه فولیکول‌ها را غیرفعال می‌کند.

هر جلسه درمانی موجب کاهش رشد موها می‌گردد.

درد خیلی کم و یا معمولی دارد.

 

انواع لیزرها

لیزرهای مختلفی برای کاهش موهای بدن و یا حذف موهای زائد مورد استقاده قرار می‌گیرند. این لیزرها شامل:

 

لیزر الکساندریت

این دستگاه یکی از سریع‌ترین دستگاه‌های لیزری است. لیزر الکساندریت می‌تواند ناحیه وسیعی از بدن را درمان کند. این لیزر خصوصا در بیمارانی که پوست روشن دارند تاثیر بهتری دارد. لیزر الکسناندریت یکی از رایج‌ترین نوع لیزر حدف موهای زائد است.

حذف موهای زائد با لیزر دایود

لیزر دایود در پوست‌های تیره تاثیر بیشتر و در پوست‌های روشن با موهای نرم تاثیر کمتری دارد. این لیزر می‌تواند ناحیه وسیعی را پوشش داده و درمان کند. لیزر دایود از میزان سرعت بالایی برخوردار بوده و می‌تواند با سرعت بالا ناحیه وسیعی از بدن را درمان کند.

لیزر حذف موهای زائد ان‌ دی یاگ

از این لیزر می‌توان با اطمینان خاطر درانواع پوست‌ها ازجمله پوست‌های برنزه نیز استفاده کرد. پوشش دهی منطقه وسیع از بدن و همچنین سرعت بالا در این لیزر کمک می‌کند پزشکان بتوانند با سرعت بالا قسمت‌های مختلف بدن را درمان کنند. لیزر یاگ ممکن است با درد توام باشد.

رفع موهای زائد با آی پی ال

این دستگاه‌ها (IPL) دراصل لیزر نیستند بلکه کارایی و عملکرد شبیه لیزر دارند وبا استفاده ازسیستم حرارتی قادرند موهای زائد را کاملا حذف کنند. کارایی دستگاه‌های لیزر آی پی ال سخت‌تر از لیزرهای دیگر بوده و کار با آن نیاز به مهارت و تجربه کافی دارد

 

متقاضی درمان

افرادی که موهای زائد دارند می‌توانند از مزایای درمان با لیزر بهره ببرند. لیزر موهای زائد در افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند تاثیر بیشتری دارد. البته باید خاطر نشان کرد که موهای زائد در افرادی که  رنگ پوست تیره دارند نیز با لیزر قابل درمان است.

موهای سفید، خاکستری و خیلی روشن واکنش خوبی نسبت به لیزردرمانی نشان نمی‌دهند. در روش لیزردرمانی مانند روش‌های دیگر درمانی، افرادی که اطلاعات کافی از این نوع روش داشته و مراقبت‌های بعد از درمان را به‌خوبی می‌دانند و همچنین درک واقع‌بینانه از نتایج حاصل از درمان دارند گزینه‌های مناسبی برای درمان

موهای زائد با لیزر هستند.

مشاوره

مهمترین گام در رفع موهای زائد مشاوره با یک متخصص است. یک مشاور مجرب تشخیص می‌دهد که آیا لیزر موهای زائد برای رفع مشکل بیمار انتخاب درمانی مناسبی هست یا خیر. علاوه‌بر این بیمار می‌تواند در طول جلشه مشاوره خود اطلاعات کافی درخصوص عملکرد لیزر و هزینه درمان را کسب کند. بنابراین هر سوالی که

دراین باره به ذهنتان خطور می‌کند از مشاور بپرسید. مشاورها مسئول رسیدگی به مشکل بیماران و رفع نگرانی آن‌ها هستند. اطلاعات شخصی و جزئیات مربوط به بیماری به صورت محرمانه نزد مشاور خواهد ماند.

چگونه آماده شویم؟

آمادگی لازم برای لیزر و درمان حرارتی در کلینیک‌های زیبایی و مراکز جراحی پلاستیکی شامل موارد زیر است:

۲ هفته قبل از درمان با لیزر، از حمام آفتاب، برنزه‌کردن، اپیلاسیون و هر نوع لایه‌برداری شیمیایی و یا تزریقات کلاژنی خودداری کنید.

قبل و بعد از درمان از مصرف عطر، دئودورانت و یا هر ماده تحریک‌کننده پوستی دیگر اجتناب کنید.

از مصرف آسپرین، داروهای ضدالتهابی و مکمل‌های گیاهی به‌دلیل افزایش خطر خونریزی خودداری کنید.

قبل و بعد از درمان از ناحیه درمانی عکس بگیرید تا بتوانید پیشرفت حاصل از درمان را به‌خوبی درک کنید.

کارشناسان کلینیک‌های زیبایی و مراکز جراحی پلاستیکی با بررسی دقیق رنگ و نوع پوست بیمار، بهترین نوع درمان را توصیه خواهند کرد تا بدین طریق خطر رشد رنگ ‌دانه‌های اضافی و یا از دست رفتن رنگ دانه‌ها (سفید شدن مو) کاهش یابد.

 

لیزر موهای زائد چگونه انجام می‌شود؟

 

کلینیک پریما

۰۲۱۲۲۸۱۵۷۴۹

برچسب ها